AUSTRIA - VILLACH

wiek 11-18 lat

Villach to słoneczne, włoskie klimaty z doskonałym austriackim przygotowaniem tras narciarskich / snowboardowych. Jest to najbardziej wysunięty na południe region narciarski Karyntii. W pobliżu Villach znajduje się granica z Włochami oraz Słowenią. Na naszych obozowiczów codziennie będą czekać super przygotowane trasy w sześciu różnych ośrodkach (Gerlitzen Alpen, Bad Kleinkirchheim, Goldeck, Dreilandereck,Molltaler Gletscher oraz Nassfeld Hermagore) - a wszystko to w obrębie jednego karnetu.

TERMIN: 26.01 - 04.02

 

CENA:  1999 zł (promocja!)

 

ZAKWATEROWANIE:
7 noclegów w Pensjonacie „u Wanata”. Pokoje 2-, 3 -,4 - osobowe z łazienkami. Do dyspozycji sala do tenisa stołowego, sala telewizyjna i świetlica.

 

PRZYKŁADOWY PROGRAM:

Obóz narciarski / snowboardowy

Propozycja skierowana do młodzieży chcącej polepszyć lub rozwinąć swój poziom jazdy na nartach / snowboardzie . Zajęcia na stoku odbywać będą się w wymiarze min. 4,5 h / dziennie pod opieką wychowawcy / licencjonowanego instruktora. W trakcie zajęć planujemy krótkie przerwy z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku. Koszt lunchu to ok. 15 EUR (jedzenie + napój). Zapewniamy codzienny dowóz do tras narciarskich. Dodatkowo po zajęciach na stoku realizujemy wspólny program sportowo-rekreacyjny, wykłady tematyczne, ABC serwisowania sprzętu i wiele innych bardzo ciekawych propozycji.

Dzień 1:
Informacje organizacyjne oraz omówienie zasad zachowania bezpieczeństwa na stoku, ustalenie programu wizyt w poszczególnych miejscowościach, zapoznanie obozowiczów z dekalogiem snowboardowo-narciarskim.

Dzień 2: Gerlitzen Alpen
Godz. 10:00-16:00 szkolenie snowboardowo/narciarskie w grupach zaawansowania, sprawdzenie posiadanych umiejętności. Podstawowy zakres nauczania według programu SITS/PZN. Apre Ski - 19:00-20:30- zapoznanie z zasadami regulacji oraz konserwacji sprzętu snowboardowego oraz narciarskiego
(ostrzenie, smarowanie, regulacja, przygotowanie sprzętu do sezonu, właściwy dobór sprzętu).

Dzień 3: Bad Kleinkirchheim

Godz 10:00-16:00 doskonalenie umiejetności snowboardowo/narciarskich, zaliczenie trasy Franca Klamera, jazda szkoleniowa z VideoFilmowaniem. Po zajęciach na stoku relaks w naturalnych termach przy stoku - uwaga należy zabrać ze sobą stroje kąpielowe.Wieczorne omówienie videorejestracji z danego dnia, rozgrywki na play stattion w WORD GAMES.

Dzień 4: Goldeck
Godziny 10:00-16:00 doskonalenie umiejętności snowboardowo-narciarskich na stokach kolejnego ośrodka, wieczorem dyskoteka oraz zajęcia rozciągające, kompensacyjne.
 

Dzień 5: Dreilandereck
10:00-16:00 Doskonalenie zdobytych umiejętności, pierwsze próby jazdy off-road w wyznaczonym terenie, wieczorem po powrocie wyjście do Aquaparku oraz kompleksu SAUN do Villach, dla chętnych wieczorne wyjście na miasto oraz lodowisko.

Dzień 6: Wyjazd na lodowiec Molltaler Gletscher
Szkolenie i doskonalenie umiejętności jazdy w warunkach lodowcowych, omówienie zasad przy pokonywaniu duzych różnic wysokości w szybkim tempie, wieczorem kolacja regionalna w stylu Karyncko-Austriackim.

Dzień 7: Zawody na czas w Nassfeld Hermagore
Przygotowanie, rozgrzewka przed startem, próbny przejazd trasy, rozpoczęcie zawodów, wieczorne podsumowanie, wręczenie nagród dla najlepszych, wyróżnienie uczestników, którzy mają zaliczony obóz letni oraz zimowy. Informacje organizacyjne odnośnie dnia wyjazdu.

Dzień 8:
Finalne spakowanie, oddanie skipasów oraz po śniadaniu wyjazd z ośrodka.

 

PROGRAM FAKULTATYWNY:
wyjście na łyżwy - ok. 5 EUR
wyjście do Aquaparku w Villach - ok. 15 EUR
wyjście do term w Bad Kleinkirchheim - ok. 20 EUR

 

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w Hotelu Jugend Hotel Egger w miejscowości Villach Landskron;
Śniadania w formie bufetu, serwowane obiadokolacje. Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu;
- Transport: autokar turystyczny;
Ubezpiecznie: Signal Iduna;
Opieka wychowawcy/instruktora;
Realizacja programu;
Opłata klimatyczna;

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Cena karnetu: 192 EUR/6dni dla osób urodzonych w latach 1999-2002, 120 EUR/6dni dla osób urodzonych w latach 2003-2011. Wypożyczenie sprzętu snowboardowego: 60-150 EUR/6 dni. Sugerowane kieszonkowe: ok. 100 EUR ( nie dotyczy kosztu karnetu ). Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które rozpoczynają naukę jazdy na desce. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia programowe oraz uzupełniające mogą ulec modyfikacji. Na obóz należy zabrać ze sobą paszport/dowód osobisty, wypełnioną kartę kwalifikacyjną, kask ochronny, który jest obowiązkowy poniżej 18 roku życia, ochraniacze na nadgarstki, stroje kąpielowe. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany ceny karnetów wprowadzone przez ośrodek narciarski. Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży oraz kosztu karnetu.

 

 (alm.)