WŁOCHY - VAL DI FIEMME

wiek 12-18 lat

Val di Fiemme to popularny region narciarsko-snowboardowy w północno-wschodniej części Trydentu. W jego skład wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavaz , Passo Rolle i największe Ski Center Latemar - w sumie ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Dodatkową atrakcję stanowi popularny ośrodek narciarski Sella Ronde. Nieustannie rozwijana sieć nowoczesnych wyciągów zadowoli zarówno początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów "białego szaleństwa".

 TERMINY:
- 12.01 - 21.01
- 26.01 - 04.02

CENA:  1299 zł (promocja!)

 

ZAKWATEROWANIE:
7 noclegów. Hotel Piccolo*** w dolinie Val di Fiemme w miejscowości San Lugano. Pokoje 3-, 4-, 5-osobowe z łazienkami i TV-Sat. W hotelu restauracja, bar, narciarnia.

 

PRZYKŁADOWY PROGRAM:

1. Obóz narciarski / snowboardowy - 1749 zł (promocja!)

Propozycja skierowana do młodzieży chcącej doskonalić naukę jazdy na nartach / snowboardzie. Zajęcia na stoku odbywać będą się w wymiarze min. 4,5 h dziennie pod opieką wychowawcy / licencjonowanego instruktora. W trakcie zajęć planujemy krótkie przerwy z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku. Koszt lunchu to ok. 10 €. Zapewniamy codzienny dowóz do wyciągów narciarskich. Dodatkowo, po zajęciach narciarskich/snowboardowych, realizujemy wspólny program sportowo-rekreacyjny.

 

2. Obóz narciarski „Race” - 1799 zł (promocja!)

Obóz dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy z „zacięciem“ sportowym. Podczas zajęć (min. 4,5h dziennie) zapoznamy obozowiczów z najnowszymi technikami takich konkurencji sportowych jak slalom czy slalom gigant.Treningi składać będą się również ze sportowej jazdy na tyczkach połączonej z analizą video. Podczas wieczornych spotkań zorganizujemy wykłady narciarskie dotyczące historii dyscypliny, jak również nowinek technicznych i sprzętowych. Grupy „RACE“ będą liczyć ok. 10 osób. Dodatkowo, po zajęciach narciarskich realizujemy wspólny program sportowo-rekreacyjny.

3. Obóz snowboardowy „Freestyle”- 1799 zł (promocja!)

Obóz przeznaczony dla snowboardzistów, którym jazda tylko po przygotowanych trasach już nie wystarcza. Podczas zajęć na stoku połączymy doskonalenie nauki jazdy na snowboardzie z jazdą w snowparku i w snowcrossie. W trakcie szkolenia nauczać będziemy ABC ewolucji snowboardowych. Kursanci poznają podstawowe tricki z grupy „grabów“, „spin-ów“ oraz „slide-ów“. Grupy „Freestyle“ liczyć będą ok. 10 osób, a zajęcia będą trwały min. 4,5h dziennie. Wieczorami odbywać będą się wykłady snowboardowe połączone z prezentacją filmów z udziałem najlepszych „freeriderów“ na świecie. Dodatkowo, po zajęciach narciarskich realizujemy wspólny program sportowo-rekreacyjny.

 
Dzień 1: Przyjazd do San Lugano, zakwaterowanie i spotkanie organizacyjne.
Dzień 2: Narciarskie i snowboardowe zajęcia programowe. Podział na grupy pod względem tematycznym i poziomu zaawansowania. Wieczorem dla chętnych dyskoteka w Cavalese.
Dzień 3: Szkolenie narciarskie i snowboardowe. Wieczorem wykłady tematyczne w grupach szkoleniowych oraz mecz piłki nożnej: narciarze vs. snowboardziści.
Dzień 4: Szkolenie narciarskie i snowboardowe w grupach. Wieczorem gry i zabawy na śniegu, a dla chętnych wyjście na pływalnię.
Dzień 5: Szkolenie w grupach. Wieczorem ABC serwisowania sprzętu oraz dla chętnych wyjście na łyżwy.
Dzień 6: Szkolenie w grupach. Wieczorem seans filmów narciarskich i snowboardowych, a dla chętnych jazda wieczorna na nartach / snowboardzie.
Dzień 7: Szkolenie narciarskie i snowboardowe w grupach. Pod
sumowanie zajęć oraz konkurs jazdy technicznej dla narciarzy i snowboardzistów, a dla chętnych dyskoteka.

Dzień 8: Po śniadaniu wyjazd do Polski.

 

PROGRAM FAKULTATYWNY:
-
 dyskoteka w Cavalese – ok. 8 EUR;
koszt wypożyczenia łyżew – ok. 8 EUR;
wyprawa na Sella Rondę – ok. 25 EUR;

 

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów;
Śniadania w formie bufetu, serwowane obiadokolacje. Pierwszy posiłek: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu;
- Transport: autokar turystyczny;
Ubezpiecznie: Signal Iduna SKI;
Opieka wychowawcy/instruktora;
Realizacja programu;

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Cena karnetu: dzieci urodzone po 25.11.2001r. - 156 EUR / 6 dni, a pozostali - 222 EUR / 6 dni. Wypożyczenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego: 50-200 EUR / 6 dni. Sugerowane kieszonkowe: ok. 100 EUR (nie dotyczy kosztu karnetu i kaucji). Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 25 EUR zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostały wyrządzone żadne szkody. Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które rozpoczynają naukę jazdy na nartach lub snowboardzie. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia programowe oraz uzupełniające mogą ulec modyfikacji. Na obóz należy zabrać ze sobą paszport / dowód osobisty, kaski ochronne, które są obowiązkowe poniżej 18 roku życia, snowboardziści ochraniacze na nadgarstki oraz stroje kąpielowe. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany ceny karnetów wprowadzone przez ośrodek narciarski. Cena nie obejmuje: napojów do obiadokolacji, dopłaty za transport z miast wyszczególnionych w planie podróży oraz kosztu karnetu.

 

 (alm.)